Maloobchod a veľkoobchod

Oblasť maloobchodu a veľkoobchodu je nesmierne dynamická, rôznorodá a vládne tu vysoká konkurencia. Sektor čelí mnohým výzvam, ako sú technologické príležitosti a globalizácia. Naša advokátska kancelária už mnohokrát preukázala, že rozumie potrebám klientov z tejto oblasti a dokáže na ich požiadavky rýchlo a efektívne reagovať. Spoločnosti sa na nás s dôverou obracajú so žiadosťou o rady z rôznych oblastí práva: obchodné a pracovné právo, korporátna agenda, regulácia, potravinové právo, neprimerané podmienky v obchodných vzťahoch, duševné vlastníctvo, riešenie sporov, fúzie a akvizície, právo nehnuteľností.

Referencie

Lenovo

Čechová & Partners dlhodobo poskytuje klientovi - rozsiahlemu nadregionálnemu centru zdieľaných služieb globálnej technologickej spoločnosti - kompletné právne poradenstvo vo všetkých oblastiach korporátneho práva v SR, pracovného práva, práva developerských projektov a nehnuteľností, ako aj poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov.

LEDVANCE

Čechová & Partners poskytuje poradenstvo v oblasti korporátneho práva, pracovného práva a regulatórnych záležitostí slovenskej dcérskej spoločnosti svetového lídra v oblasti inovatívnych osvetľovacích riešení, ako aj osvetlenia ovládaného pomocou inteligentných zariadení.

SCONTO

Čechová & Partners poskytuje právne poradenstvo jednému z najväčších predajcov nábytku v Európe, ktorý je súčasťou nemeckého koncernu Höffner, v záležitostiach týkajúcich sa kúpy a výstavby nehnuteľností za účelom zriadenia predajní a skladov a v záležitostiach tákajúcich sa už prevádzkovaných nehnuteľností.

Skupina bauMax

Poradenstvo na strane predávajúceho pre bauMax ohľadom slovenskej časti v tom čase najväčšej M&A transakcie v oblasti problémových aktív v strednej a východnej Európe, počas ktorej klient odovzdal sieť obchodov pre domácich majstrov s pobočkami na Slovensku, v Rakúsku a Českej republike. Významná časť transakcie sa týkala nehnuteľností – predaja takmer celého portfólia nehnuteľností bauMax na Slovensku.

Slovenská dcérska spoločnosť jednej z vedúcich maloobchodných spoločností na trhu Do-It-Yourself

Kancelária Čechová&Partners poskytovala poradenstvo slovenskej dcérskej spoločnosti jednej z vedúcich maloobchodných spoločností na trhu Do-It-Yourself v rôznych záležitostiach týkajúcich sa hospodárskej súťaže a vertikálnych distribučných zmlúv.