M&A (Fúzie a akvizície)

Poradenstvo v oblasti fúzií (zlúčení) a akvizícií je jednou z hlavných oblastí, ktorej sa venujeme. Právne služby sme poskytli zahraničným investorom a nadnárodným spoločnostiam v súvislosti s rôznymi transakciami, vrátane nadobúdania a predaja akcií, obchodných podielov, podnikov a iného majetku. Pravidelne radíme aj ohľadom fúzií spoločností a vytvárania spoločných podnikov. Poskytujeme poradenstvo klientom tak na strane kupujúcich, ako aj predávajúcich, či už v rýdzo slovenských, cezhraničných alebo globálnych transakciách.

Klienti sa na právne poradenstvo našej kancelárie spoľahli aj pri privatizačných transakciách zameraných na akvizíciu väčšinovej majetkovej účasti vo veľkých spoločnostiach na Slovensku vrátane dvoch najväčších medzinárodných letísk, monopolného telekomunikačného operátora a najväčších slovenských bánk.

„Vždy nám vedia poskytnúť dobrú radu. Sme vždy spokojní.“
Vyjadrenie klienta pre Chambers Europe.

„Oceňovali sme ich rýchlosť spojenú s výsledkami vysokej kvality.“ Vyjadrenie klienta pre Chambers Europe.

Posledné vydanie renomovaného medzinárodného rebríčka IFLR1000 (so zameraním na právny trh finančného a korporátneho práva) ocenilo našu prax v oblasti M&A najvyšším hodnotením (Tier 1). Podobne, naša práca v oblasti fúzií a akvizícii (spolu s právnym poradenstvom ohľadom obchodného a korporátneho práva) bola pravidelne niekoľko posledných rokov odmeňovaná najvyššími hodnoteniami medzinárodnej rankingovej organizácie Legal 500 (v súčasnosti Tier 2). Taktiež Chambers and Partners veľmi dobre hodnotia a odporúčajú našu M&A prax.

Referencie

Takeaway.com

Komplexné poradenstvo na strane kupujúceho pri akvizícii Bistro.sk od Ringier Axel Springer Media AG. Bistro.sk je najväčšia služba donášky jedla na Slovensku.

Karlovarské minerální vody (Mattoni 1873)

Poradenstvo na strane kupujúceho pri akvizícii slovenskej dcérskej spoločnosti Pepsi-Cola (ako súčasť cezhraničnej akvizície dcérskych spoločností a aktív Pepsi-Cola v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku) spoločnosťou Karlovarské minerální vody, a. s. Skupina Karlovarské minerální vody (Mattoni 1873) sa tak stala najväčším distribútorom nealkoholických nápojov v strednej Európe.

Skupina bauMax

Poradenstvo na strane predávajúceho pre bauMax ohľadom slovenskej časti v tom čase najväčšej M&A transakcie v oblasti problémových aktív v strednej a východnej Európe, počas ktorej klient odovzdal sieť obchodov pre domácich majstrov s pobočkami na Slovensku, v Rakúsku a Českej republike.

Macquarie Infrastructure & Real Assets (Europe)

Poradenstvo na strane kupujúceho ohľadom akvizície spoločnosti Towercom, a. s., slovenského poskytovateľa služieb pozemnej a satelitnej televízie a rozhlasového vysielania na Slovensku.

Mattoni 1873

Poradenstvo pre Mattoni 1873 pri akvizícii akcií spoločnosti General Plastic, slovenskom výrobcovi PET fliaš. V rámci transakcie získajú spoločnosti Mattoni 1873 a Kofola po jednej tretine akcií General Plastic od súčasného vlastníka GP Alliance. Mattoni 1873 je najväčším výrobcom balenej minerálnej a pramenitej vody v strednej Európe.