Reštrukturalizačný
a konkurzný správca

O nás

Čechová Insolvency Services k. s. je dcérskou spoločnosťou advokátskej kancelárie ČECHOVÁ & PARTNERS s. r. o.

Čechová Insolvency Services k. s. je plne oprávnenou vykonávať činnosť reštrukturalizačného a konkurzného správcu v zmysle zákona č. 8/2005 Z.z. o správcoch, v znení neskorších predpisov, a zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii, v znení neskorších predpisov.

Čechová Insolvency Services pôsobí ako insolvenčný správca od roku 2013, avšak JUDr. Katarína Čechová, ktorá jej jej komplementárom a štatutárnym orgánom prostredníctvom ktorého je táto spoločnosť kvalifikovaná na výkon správcovskej činnosti, sa stala správcom konkurznej podstaty už v roku 1993. Prostredníctvom nej čerpá z takmer 30 ročných skúseností a expertízy v oblasti insolvenčného práva.

Čechová Insolvency Services zároveň využíva široké spektrum odbornosti a zručností širšieho právneho a ekonomického teamu ČECHOVÁ & PARTNERS, ktorý aktívne prispieva k vysokej kvalite činnosti a služieb Čechová Insolvency Services. Vďaka tomu je spôsobilá vytvárať ad hoc silné a kvalifikované teamy schopné poskytnúť komplexné riešenia a realizáciu reštrukturalizácie alebo konkurzu aj stredných a veľkých podnikov.

Naše skúsenosti

Vzhľadom na skúsenosti teamu ČECHOVÁ & PARTNERS s transakčnou prácou a poradenstvom medzinárodným a nadnárodným spoločnostiam dokáže Čechová Insolvency Services zastrešiť nielen zložité, ale aj multijurisdikčné konkurzné a reštrukturalizačné konania a transakcie.

Poskytovali sme napr. komplexnú právnu pomoc koordinačnému výboru skupiny 40 významných zahraničných a miestnych bánk v oblasti finančnej reštrukturalizácie a reorganizácie najväčšieho výrobcu ocele na Slovensku. Medzi ďalšie najväčšie prípady riešenia insolvencie, v ktorých sme pôsobili, patrí napr. reštrukturalizácia významného miestneho výrobcu izolačných a obalových materiálov alebo ázijského vlajkového dopravcu a prenajímateľa lietadiel ako najväčšieho veriteľa pri reštrukturalizácii a konkurze slovenskej leteckej spoločnosti.

Referencie

Našu prax v oblasti konkurzov a reštrukturalizácie odporúčajú aj medzinárodné rankingové organizácie Legal 500, Chambers, pričom napr. v IFLR sme dlhoročne oceňovaní ako top (Tier 1) v oblasti insolvenčnej praxe.

Kontaktovať

Klient pre Chambers Europe

„Sú skutočne dobrí vo vysvetľovaní slovenského práva zahraničným klientom. Sú vnímaví, orientovaní na riešenie problémov a veľmi efektívni. Taktiež dokážu s ľahkosťou riešiť multi-jurisdikčné prípady.“

Klient pre Chambers and Partners

„Poskytujú vysoko-kvalitné rady v rôznych oblastiach, vrátane stratégie.“

Klient pre Chambers Europea

„Oceňovali sme ich rýchlosť spojenú s výsledkami vysokej kvality.“

Adresa spoločnosti

Čechová Insolvency Services k. s.
Staromestská 3
811 03 Bratislava

CIS

Ako sa k nám dostanete

Sídlime v novej administratívnej budove „UNIQ Staromestská“ na rohu ulíc Staromestská a Veterná. Z druhej strany susedí budova s Ministerstvom spravodlivosti SR a Najvyšším súdom SR. Pri vyhľadávaní v navigácii Vám odporúčame zadať priamo Čechová Insolvency Services, príp. UNIQ.

Autom

Použite vjazd z Veternej ulice a podzemné parkovisko v budove UNIQ. Pri vjazde sa nahláste cez intercom ako naša návšteva a zaparkujte na -1. poschodí na miestach označených ako VISITOR. Následne sa výťahom vyvezte na prízemie, kde sa nachádza recepcia budovy a zaregistrujte sa, prosím. Z recepcie vás nasmerujú do našej kancelárie na 1. poschodí.

Hromadnou dopravou

V prípade jazdy autobusom vystúpte buď na zastávke Zochova alebo Hodžovo námestie. Ak sa chystáte pricestovať električkou, vystúpte na zastávke Kapucínska alebo Poštová. Od zastávok hromadnej dopravy sa do našej kancelárie dostanete asi po piatich minútach chôdze. Prosíme vás, aby ste sa zaregistrovali na recepcii budovy na prízemí, odkiaľ vás nasmerujú do našej kancelárie na 1. poschodí.

Tešíme sa na stretnutie.